Nocna taryfa prądowa do ogrzewania domów – trwają prace nad nową taryfą

W serwisie internetowym Rzeczpospolitej przedstawione zostały konkretniejsze informacje na temat planów Ministerstwa Energii dotyczących prowadzenia nowej nocnej taryfy służącej do ogrzewania prądem domów. Informacje o takich planach pojawiały się systematycznie już w 2016 r. jednak teraz już zostało ujawnionych więcej informacji w tym konkretne daty.

Nocna taryfa już w tym roku

Ministerstwo Energii zakłada, że nowa nocna taryfa zostanie przedstawiona w tym roku (2017 r) i zacznie obowiązywać już od 2018 r.  Plan dotyczący popularyzacji prądu jako metody ogrzewania domów jest jednym z kluczowych kierunków ministerstwa. Ministerstwo zakłada, że zwiększy się zużycie prądu (do ogrzewania) zwłaszcza w nocy.

Wyzwaniem będzie też oczywiście przygotowanie całego systemu na zwiększenie zapotrzebowania na energię elektryczną. Jest to trudniejsze niż techniczne przygotowanie samych rozporządzeń i przyjęcie nowej taryfy.

Autor artykułu, poprosił również o wypowiedź szefa URE – regulatora rynku energii – jednak pomysł dotyczący uruchomienia nowej nocnej taryfy nie trafił jeszcze do konsultacji. Tym samym plany uruchomienia jej 2018 r. jest nieznany URE.

Pozostaje nam trzymać kciuki za prace w Ministerstwie i czekać na konkrety.

Post Author: Tomek

5 thoughts on “Nocna taryfa prądowa do ogrzewania domów – trwają prace nad nową taryfą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *